زمزمه‌ها


نمایشگاه طراحی‌ها و تصویرسازی‌های قباد شیوا با عنوان «زمزمه‌ها» توسط استودیو دفتر و گالری دیلمان برگزار می‌شود.

این نمایشگاه شامل ۹۵ اثر کمتر دیده شده از قباد شیوا طی سال‌های ۱۳۴۵ تا ۱۳۹۰ است که شامل تصویرسازی‌های مجله‌ی تماشا، مجموعه تصویرسازی افسانه‌های ایرانی و طراحی‌های شخصیِ این پیشکسوتِ هنرهای تجسمی است. لازم به‌ذکر است که تمامی این آثار نسخه‌ی اصلی هستند.

مجید کاشانی (طراح گرافیک) درباره‌ی این آثار نوشته است:
 طراحی‌های قباد شیوا نغمات تک‌نوازانۀ اویند، زمزمه‌های خلوتگاه ذهنش؛ امتداد سکوتی خودخواسته‌، از محله‌های نیویورک تا باغبانکُلای کرج. کارهای گرافیکی قباد شیوا، در واقع، وام‌دار تجربه‌های طراحانۀ اویند؛ قابلیت‌هایی که از مدار طراحی و نقاشی به دنیای پوسترها، جلدها و... رسوخ کرده و به کمال رسیده‌ است‌. ‌


شیوا متولد ۱۳۱۹ است و در سال ۱۳۴۵ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته‌ی نقاشی فارغ‌التحصیل شد. او یکی از برجسته‌ترین هنرمندان معاصر ایران به‌شمار می‌رود. شیوا پس از ۶۰ سال فعالیت حرفه‌ای، هم‌چنان به کار و آموزش مداوم مشغول است.

نمایشگاه مذکور روز جمعه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۶:۳۰ در گالری دیلمان: خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر، خیابان پورمشکانی(کودکان غزه) شماره ۵۰‌ افتتاح خواهد شد و نیز کتاب آثار این نمایشگاه در روز افتتاحیه رونمایی می‌شود. بازدید از این نمایشگاه تا ۲۴ اسفند ادامه دارد.

لازم به‌ذکر است که پژوهش و گردآوری آثار توسط معراج قنبری صورت گرفته و همچنین مجید کاشانی مدیر هنری این نمایشگاه می‌باشد.
امیرحسین فراهانی نیز طراحی گرافیک کتاب را بعهده داشته‌‌اند.

زمان انتشار: ۱۶:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل

قوانین ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین باشند، منتشر نمی‌شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

متن